509 094 653 robert.usarek@op.pl

Tenis to moja pasja… – Robert Usarek

Dla kogo tenis?

Tenis jest grą dla każdego. Rozpocząć naukę można w każdym wieku. Już 5-6 latkowie mogą próbować uczyć się grać. W przypadku osób dorosłych nie ma ograniczeń wiekowych. Sugerowałbym jedynie indywidualną konsultację w zakresie przeciwwskazań od lekarza czy fizjoterapeuty lub z powodu przebytej choroby.

+ czy potrzebna jest duża siła? – nie, ponieważ nawet 12 latek (odpowiednio nauczony) potrafi często uderzyć mocniej niż np. 30latek (nieumiejętnie nauczony). Tajemnicą jest poprawna technika uderzeń połączona z innymi elementami

+ czy potrzebna jest duża kondycja i wydolność organizmu? – jeżeli chcemy grać dla przyjemności, rekreacyjnie to nie jest to potrzebne. Wymagane jest to dopiero na wyższym poziomie uprawiania tenisa ziemnego.

+ czy jest to sport kontuzjogenny? – raczej nie. Odpowiednio wyuczona technika zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji np. łokcia tenisisty, nadgarstka, barku. Ziemna nawierzchnia tenisowa jest bezpieczna dla stawów i pozwala na komfortowe bieganie (pod warunkiem, że nie jest to bieganie po kortach asfaltowych, na których granie w tenisa jest niebezpieczne dla stawów i dlatego zdecydowanie odradzam granie na takiej nawierzchni)

+ czy to źle, że nigdy nie miałem rakiety tenisowej w ręku? – przeciwnie, to nawet lepiej ponieważ nie trzeba zmieniać złych nawyków tylko można od razu uczyć się prawidłowej techniki

+ jak długo potrwa nauczanie? Zależy to oczywiście od indywidualnych zdolności osoby, ale czasami nawet na pierwszej godzinie treningu widać już pierwsze efekty. Aby bardzo dobrze grać w tenisa trzeba trenować regularnie wiele lat. Natomiast przez 2-3 miesiące też można nauczyć się podstaw grania w tenisa.

+ a jeśli się wstydzę lub czegoś się obawiam? Nikt nie jest idealny, każdy ma jakieś słabe punkty. Tenis jest trudnym i technicznym sportem, dlatego oczywiste jest, że trzeba poświęcić sporo czasu na naukę i nikt z nikogo się nie śmieje. Przeciwnie, każdy patrzy bardzo pozytywnie na osobę, która uczy się grać w tenisa i niejednokrotnie chce poznać bliżej tą osobę ze względu na zainteresowanie jej tym pięknym sportem.

+ lepszy trening indywidualny czy grupowy? Na początku zdecydowanie polecam trening indywidualny w celu opanowania podstaw. W dalszym etapie polecam trening grupowy, który pozwala m.in. na zmniejszenie kosztów oraz wprowadzenie elementów rywalizacji

+ co muszę mieć na rozpoczęcie treningu? Buty sportowe, strój sportowy i pozytywne nastawienie. Nie trzeba kupować rakiety tenisowej (użyczam bezpłatnie do wypróbowania na pierwszych treningach).

OFICJALNY PARTNER CHAMPION

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

SPONSORZY/PARTNERZY: