509 094 653 robert.usarek@op.pl

PlakatOilCup2-1[1]

Dnia 14.05.2016 r. rozpoczął się tenisowy turniej dla młodzieży OIL TRANSFER DEVELOPMENT CUP. Zakończenie imprezy miało odbyć się w godzinach wieczornych, jednak opady deszczowe uniemożliwiły dokończenie turnieju, który został przerwany około g. 12:00 i zostanie przełożony na inny termin.
W kat. do 15 lat wystartowało 10 uczestników z Suwałk, Sejn oraz Augustowa, natomiast w kat. powyżej 15 lat rywalizowało ze sobą 8 zawodników z Suwałk, Sejn, Augustowa, Ełku oraz Białegostoku. Z grona wszystkich 18 zawodników 7 z nich to klubowicze Szkoły Tenisa Champion (www.suwalkitenis.pl). Impreza zgodnie z planem rozpoczęła się o g. 9:00 przy….
(dalszą część opisu tekstu oraz wgląd do zdjęć można uzyskać klikając na przycisk „czytaj dalej” pod zdjęciem/plakatem)

….. przy stadionie LA w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 17), gdzie wszystkich zawodników i kibiców powitali Robert Usarek – sędzia główny zawodów i współorganizator oraz kierownik Działu Sportu P. Kamil Klimek. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez portal Suwalki24.pl. Następnie odbyło się losowanie z uwzględnieniem rozstawienia na podstawie wyników z ubiegłorocznej edycji tego turnieju i o g. 9:20 rozpoczęły się rozgrywki. Zdążyliśmy rozegrać mecze pierwszej i drugiej rundy oraz pierwsze mecze pocieszenia. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym, gdzie z uwagi na małą ilość kortów (3 – przyp.) mecze były rozgrywane w głównej drabince do jednego wygranego seta, natomiast w drabince pocieszenie do jednego wygranego seta od stanu 2:2. Udział w turnieju zakończyli już zawodnicy z Augustowa. W kat. do 15 lat w półfinałach zagrają ze sobą klubowiczki Szkoły Tenisa Champion – Julia Sowulewska oraz Wiktoria Cherubin, natomiast w drugim półfinale tenisiści z Sejn – Mateusz Tydman oraz Mateusz Matulewicz. W kat. powyżej 15 lat w półfinałach zmierzą się ze sobą klubowicz Szkoły Tenisa Champion Filip Olszewski oraz Ełczanin Krzysztof Jaskuła, a drugą parę półfinałową tworzą Suwalczanin Michał Sobolewski i Białostoczanin Maciej Sobolewski. Warto wspomnieć, że klubowicz Filip Olszewski miał prawo wystartować w niższej kategorii, jednak ambitnie postanowił zagrać w kategorii wyższej, za co należą się słowa uznania.
Zawodnicy startujący w turnieju to w większości osoby, które ponownie biorą udział w tej imprezie, ale gościliśmy też osoby które po raz pierwszy odwiedziły suwalskie korty (m.in. Augustowianie i Białostoczanin), co bardzo cieszy i dowodzi temu, że tenis suwalski rozwija się.
Szczegółowa data dokończenia turnieju zostanie podana wkrótce.
lista startowa zawodników:
kat. do 15 lat:
1. Julia Sowulewska – Suwałki (klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
2. Wiktoria Cherubin – Suwałki (klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
3. Maria Kuczyńska-Szulcbacher – Suwałki (klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
4. Kornelia Zielińska – Suwałki (klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
5. Urszula Makarska – Suwałki (klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
6. Hubert Rudź – Augustów
7. Mateusz Tydman – Sejny
8. Mateusz Matulewicz – Sejny
9. Jakub Tubiszewski – Sejny
10. Hubert Luto – Sejny
kat. powyżej 15 lat:
1. Filip Olszewski – Suwałki (klubowicz Szkoły Tenisa Champion)
2. Robert Grochowski – Suwałki (klubowicz Szkoły Tenisa Champion)
3. Michał Sobolewski – Suwałki
4. Piotr Wasilewski – Suwałki
5. Krzysztof Jaskuła – Ełk
6. Maciej Sobolewski – Białystok
7. Zuzanna Jóźwik – Augustów
8. Aleksandra Bobrowska – Sejny
———-
dokończenie turnieju nastąpiło 21 maja. Do Suwałk ponownie przyjechali pasjonaci tenisa z Sejn, Augustowa, Ełku oraz Białegostoku. Tym razem pogoda sprzyjała.
W kategorii do 15 lat rozpoczęliśmy od rozegrania półfinałów. Najpierw rywalizowały ze sobą klubowiczki Szkoły Tenisa Champion Julia Sowulewska i Wiktoria Cherubin. Wygrała Julka 6:1. W drugim półfinale grali tenisiści z Sejn Mateusz Tydman i Mateusz Matulewicz. Wygrał ten pierwszy 6:2. Przed rozegraniem finału odbyły się mecze pocieszenia. Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion Maria Kuczyńska-Szulcbacher wygrała również z klubowiczką Urszulą Makarską 6:2. Ale w następnym meczu Maria musiała uznać wyższość klubowiczki Wiktorii Cherubin, przegrywając 2:6. Tym samym Wiktoria czekała na przeciwnika do walki o 3 miejsce, którym okazał się tenisista z Sejn Mateusz Matulewicz, który pokonał innego zawodnika z Sejn Huberta Luto 7:6. Mecz o 3 miejsce trwał długo i obfitował w zwroty akcji. Wiktoria przegrywała 1:3, po czym objęła prowadzenie 5:4. Mateusz doprowadził do remisu 5:5 , ale ostatecznie to Wiktoria zwyciężyła 7:5, zajmując w turnieje ostatecznie 3 miejsce.
W finale spotkała się klubowiczka Julia Sowulewska i Mateusz Tydman. Mecz był rozgrywany do 9 wygranych gemów. Było to najdłuższe spotkanie turnieju, w którym nie zabrakło długich wymian, cierpliwości w grze, odporności fizycznej i psychicznej z obu stron. Julka zdołała obronić jedną piłkę meczową i wygrała wielki finał 10:8 ! Okazała się również najlepszą tenisistką w turnieju za co otrzymała specjalne wyróżnienie od Sponsora.
W kategorii powyżej 15 lat dokończyliśmy półfinały. Niestety klubowicz Filip Olszewski przegrał z Ełczaninem Krzyśkiem Jaskułą 4:6 (mimo, że w turnieju w Augustowie wygrał z tym zawodnikiem). W drugim półfinale Białostoczanin Maciej Sobolewski pokonał Suwalczanina Michała Sobolewskiego 6:1. W meczach pocieszenie spotkali się ze sobą klubowicze Filip Olszewski i Robert Grochowski. Wygrał Filip 6:2 i w meczu o 3 miejsce walczył z Michałem Sobolewskim, którego pokonał 6:3 i zapewnił sobie miejsce na podium w turnieju.
W finale grali przyjezdni Krzysiek Jaskuła i Maciej Sobolewski. Wygrał Krzysiek 9:4. Mecz był atrakcyjny dla kibiców, wymiany były długie i ładne dla oka. Wygrała regularność i gra topspinowa połączona z żelazną kondycją.
Został również rozegrany dodatkowy mecz, który wyłonił najlepszą tenisistką w tej kategorii. W pojedynku tym Aleksandra Bobrowska (Sejny) pokonała Zuzannę Jóźwik (Augustów) 6:1.
Ostateczna klasyfikacja w turnieju:
kategoria do 15 lat:
I miejsce Julia Sowulewska (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki)
II miejsce Mateusz Tydman (Sejny)
III miejsce Wiktoria Cherubin (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki)
IV miejsce Mateusz Matulewicz (Sejny)
5-6 miejsce Maria Kuczyńska-Szulbacher (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki) , Hubert Luto (Sejny)
7-8 miejsce Urszula Makarska (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki) , Jakub Tubiszewski (Sejny)
9-10 miejsce Kornelia Zielińska (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki) , Hubert Rudź (Augustów)
kategoria powyżej 15 lat:
I miejsce Krzysztof Jaskuła (Ełk)
II miejsce Maciej Sobolewski (Białystok)
III miejsce Filip Olszewski (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki)
IV miejsce Michał Sobolewski (Suwałki)
5-6 miejsce Robert Grochowski (Szkoła Tenisa Champion, Suwałki) , Piotr Wasilewski (Suwałki)
7 miejsce Aleksandra Bobrowska (Sejny)
8 miejsce Zuzanna Jóźwik (Augustów)
 tenisiści z trzech pierwszy miejsc otrzymali puchary oraz pieniężne bony do wykorzystania w sklepie tenisowym. Natomiast najlepsze tenisistki w swoich kategoriach dodatkowo otrzymały pamiątkowe statuetki oraz bon do wykorzystania w firmie Melius. Fundatorem nagród była firma OIL TRANSFR DEVELOPMENT – stacja paliw w Suwałkach.
opracował:
Robert Usarek
instruktor tenisa Szkoły Tenisa Champion
Sędzia główny turnieju
Wiceprezes Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego
www.suwalkitenis.pl